Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 9298396



*

nr 929 8396


Kaj Bernstone

(f. 1946), Sverige


Färglitografi , Kaj Bernstone (f. 1946), Äpplen, bladets mått: 38 x 49, 180/290


Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 december 2014
kl 18:03:42


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/12 15:58:48 1      450 kr
7/12 18:51:12 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Kaj Bernstone

Kaj Bernstone, född 1946 i Uddevalla, svensk målare,

Läs mer om Kaj Bernstone
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik kaj bernstone litografi litografier litografiskt blad äpplen
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 19:32
  • 6449 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:38
  • 6690 Färglitografi
    Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    12 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr